Online courses

 (CZ only)


Nudí se Vaše děti a vy na ně teď nemáte čas ani nervy?
Škola všechny kreativní předměty při výuce na dálku upozadila a Vy máte doma malého výtvarníka nebo výtvarnici, kterým chybí tvoření?
Rádi byste dítě poslali na kroužek, ale všechno je teď zrušené?
Připravujete se na příjmačky na uměleckou školu a potřebujete poradit?
Otevírám

Online výtvarný kurz pro děti

Tvořit můžete odkudkoliv, sejdeme se přes internet!
Jak to bude probíhat?

Setkání budou pojatá jako kroužek naživo - spojíme se přes videohovor a budeme kreslit či malovat. Na začátku si povíme něco o technice, barvách nebo kompozici, následně zadám kreativní úkol a zbytek času na něm budeme všichni pracovat. V průběhu kreslení budu postupně všem radit a konzultovat výkresy a na konci si dáme krátké shrnutí a něco na promyšlení/vyhledání na příští týden.Co budete potřebovat?

Technické požadavky budou velmi podobné, jako k online vyučování. Přístup k dostatečně kvalitnímu internetu pro videohovor, počítač s webkamerou a mikrofonem nebo chytrý telefon, možnost kresbu fotit a nahrávat na internet (například také chytrým telefonem). Volat budeme skrze aplikaci ZOOM, kterou je dobré mít nainstalovanou, virtuální tabule pak bude skrz Google Jamboard - aplikaci jde stáhnout i do telefonu a pak do ní nahrávat fotky hned po vyfocení. Odkaz na obojí vždy pošlu mailem před setkáním.


Co se výtvarného materiálu týče, je dobré mít tvrdší papíry (čtvrtky) a potřeby ke kreslení či malbě dle preference - například pastelky, vodovky, fixy, linery, tužku, uhel, tempery, pastely nebo cokoliv jiného. Občas si budeme vysvětlovat konkrétní techniku, ale pokud zrovna nebudete mít doma uhly a plastickou gumu, není třeba stresovat, stejně tak můžu zkonzultovat kresbu tužkou. Hlavní přeci jen je rozvíjet svou kreativitu, vidění světa a jeho zobrazování, nikoliv specifická technika.
O mně

Jsem ilustrátorka se zaměřením na mediální a didaktickou ilustraci, vystudovala jsem na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni v ateliéru Václava Šlajcha a Renáty Fučíkové. Ilustruji především knihy pro děti, ale také non-fiction knihy pro širokou veřejnost. V září například vyšla kolektivní kniha Hrdinky, ve které mám ilustrace.
V rámci spolku Prague by Night organizuji letní tábor, kde vedu výtvarnou sekci s kreativním programem pro děti a mládež, vedla jsem také výtvarný kroužek v Klubovně PbN.
Cena a termíny

Děti 7-13 let (výjimky po domluvě)

5. 1. - 26. 1. 2021
každé úterý 15.00-17.00


Děti 4-6 let (výjimky po domluvě)

6. 1. - 27. 1. 2021
každou středu 15.00-17.00


V jedné skupině bude maximálně 8 dětí (v mladší 5), pokud bude zájem větší, otevřu i další termíny. Pokud vám termín nevyhovuje, ozvěte se, můžu se přizpůsobit.


Cena za skupinový kurz: 1 000,- Kč


Pokud se například chystáte na příjmačky na uměleckou školu, můžeme se domluvit i na individuálních lekcích, pak budeme termín i cenu řešit individuálně.


Kontaktujte mě buď skrze formulář níže nebo na mail itusa.illustration@gmail.com